• BIST 97.149
  • Altın 282,758
  • Dolar 5,7454
  • Euro 6,3899
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 31 °C

İHSAN TAŞ'TAN VEFA ÖRNEĞİ

İHSAN TAŞ'TAN VEFA ÖRNEĞİ
Daha önceki projelerinde de bir çok Yeşilçam emektarlarına yer veren İhsan Taş muhabirimiz aracılığıyla tüm yapımcı ve yönetmenlere “Emektar oyuncularımıza sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Tüm projelerinde Yeşilçam emekçilerine yer vererek sinemanın vefalı yönetmeni olarak nam yapan yapımcı, senarist ve yönetmen İhsan Taş, son filmi Parayı Bulduk’ta da vefa geleneğini sürdürdü. Yönetmen Taş,  yine filminde üç kuşak oyuncuyu bir araya getirmeyi başardı.

İhsan Taş 3. sinema filminde bu kez konusu bir kumarhane komedisi olan Parayı Bulduk filmi için tiyatro ve sinemanın 3 kuşak birçok ünlü oyuncusuyla çalıştı. Daha önceki projelerinde olduğu gibi bu filmde de Yeşilçam emektarlarına özel rollerde yer verdi. Taş’ın bu tutumu, sinemadan kopmak istemeyen emektar Yeşilçam oyuncularının yüzünü bir kez daha güldürdü.

İhsan Taş şu açıklamalarda bulundu “Film çektiğim sürece, bütün projelerimde emektar oyunculara yer vereceğim” sözünün altını bir kez daha çizen İhsan Taş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sanatçılar toplumun aynasıdır. Onlara sahip çıkmalıyız. Hiç biri, havadan para almayı kabul etmiyor zaten… Tek istekleri, gönül ve ömürlerini verdikleri mesleklerini onurluca yapıp, kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürmek... Bu konuda onlara iş olanağı sağlamak ve yardımcı olmak eski yapımcılar başta olmak üzere, hepimizin görevidir.”

Ersin Korkut, Afrikalı Ali, Alay Cihan, Gülsüm Alkan, Metin Yıldırım, Metin Keçeci, Tahsin Taşkın, Mehmet Kurt, Sami Çelik, Hüseyin Elmalıpınar, Vahdet Çakar, Dilek Uluer, Hakan Salli, Çağkan Özkörüklü, Erol Toksoy, Serkan Dinç ve Yavuz Karakaş gibi başarılı oyuncuların yer aldığı  “Parayı Bulduk” isimli sinema filminde İhsan Taş’ın, emektar oyuncuların yanı sıra çok sayıda yeni yüzlere şans verdiğini görüyoruz.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Magazin Saati | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim