• BIST 1.488
  • Altın 419,321
  • Dolar 7,2569
  • Euro 8,8742
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara -1 °C

İşte bu hafta vizyona giren filmler

İşte bu hafta vizyona giren filmler
ÖĞRENCİ İŞLERİ: Kıymetli bir arazi üzerinde bulunan, babadan kalma dersaneyi işleten Nasip maddi manada zor günler yaşar.


ÖĞRENCİ İŞLERİ: Kıymetli bir arazi üzerinde bulunan, babadan kalma dersaneyi işleten Nasip maddi manada zor günler yaşar. Binbir zorlukla işlettiği dersane üzerine müteahhit kardeşi İsmet ile daimi restleşmektedirler. İsmet dersanenin arsasını satın almaya çalışmaktadır ancak Nasip her şeye rağmen işini sürdürmeye kararlıdır. Nasip tüm çabalarına rağmen iflasın eşiğine gelir ve İsmet ile iddiaya girmek zorunda kalır. Buna göre şayet iddiayı kazanırsa İsmet dersanenin borçlarını ödeyecek ve ayrıca öğrencilerden birinin sağlık kurumu masraflarını da karşılayacaktır. İsmet kazanırsa araziyi satın alacaktır. Kimin sınıfı henüz çok imtihan kazanırsa iddiayı o kazanmış olacaktır. Nasip üç yıldır imtihanı kazanamayan öğrencilerden heyeti bir sınıfın öğretmeniyken İsmet para karşılığı üniversite talebeleriyle anlaşıp onlardan oluşan bir sınıf kuracaktır... Filmin oyuncu kadrosunda Murat Akkoyunlu, Fırat Tanış, Deniz Celiloğlu, Bora Akkaş, Begüm Öner ve Bülent Çolak gibi oyuncular yer aliyor. Geniş Aile dizisinin de senaryosuna imzalayan karikatürist Kamuran Süner'in senaryosunu yazdığı filmin yönetmenliğini ise Talip Karamahmutoğlu üstleniyor.


MAYMUN PRENS

Tarih öncesi dönemde geçen hikayede, kralın oğlu olarak doğan maymun Edouard`ın hikayesine misafir oluyoruz. Çelimsiz bir bebek olarak dünyaya gelen Edouard bu nedenle kabilesi tarafından dışlanır, ağabeyi tarafından kabileden uzaklaştırılır. Edouard ormandaki ailesinden çok uzakta yeni bir hayat kuracaktır. En yakın arkadaşı Ian sayesinde tabiatı, ateş yakmayı, avlanmayı, modern yaşamı ve en ehemmiyetlisi sevgiyi ve umudu öğrenen Edouard, o güne dek heyeti meydana gelen düzeni kökünden değiştirecek, yeni bir düzenin olası meydana geldiğini kanıtlayacaktır. Bu yeni hayat düzeninde ise halk gerçek insanlıkla tanışacaklardır. Jamel Debbouze`nin yönettiği ve senaristleri arasında yer aldığı Fransız animasyonunun özgün seslendirme kadrosunda Debbouze`ye Arié Elmaleh, Mélissa Theuriau, Dioucounda Koma ve Youssef Hajdi gibi adlar eşlik ediyor.


LİMONATA

Makedonya`da yaşayan Suat daha önceki bir tır şoförüdür ve ölümcül bir hastalık nedeniyle yatağa düşer. Oğlu Sakip`i yanına çağırır ve ölmeden önceki tek arzusunu açıklar. Suat seneler önce İstanbul`da dini nikahı kıyarak bir kadınla evlenmiştir ve bu evlilikten bir çocuğu olmuştur. Ancak Suat bebekken terk ettiği bu çocuğu hiç görememiştir. Ölmeden önce tek dileği Selim adındaki ikinci çocuğunu bulup ondan helallik istemektir. Buna göre oğlu Sakip`ten İstanbul`a gidip kardeşini bulmasını ister. Sakip babasının emektar arabasına atlayıp elinde yalnızca kardeşinin adı ve daha önceki bir adresle İstanbul yollarına düşer. Ünlü oyuncu Ali Atay'ın kamera arkasına geçtiği ilk yönetmenlik deneyimi meydana gelen filmin başrollerini Serkan Keskin ile Ertan Saban paylaşıyor.


PİNOKYO

Yaşlı Geppetto usta bir çam ağacı dalından, yalnızlığına ortak olabilecek bir arkadaş tasarlamayı başarır ve ona Pinokyo adını verir. Pinokyo sadece konuşmakla kalmaz, aynı zamanda yaşam bularak neredeyse insan özelliklerini taşımaya başlar ve bundan sonraki hayatı çeşitli maceralara ev sahipliği yapar. Üstelik söz konusu meydana gelen yaramazlık olunca, Pinokyo`nun ahşaptan bir çocuktan hiç farkı yoktur! Yaptığı haylazlıklarla Gepotto ustayı bıktıran Pinokyo bir gün yaşadıkları kasabadan kaçar ve Mangiafuoco isminde bir kuklacının eline düşer. Sonrasında ise başına bir türlü dert gelir. Ona başta kızgın olsa da sonra sevgili Pinokyo`sunu aramaya çıkan Gepotto usta ise bir balinaya yem olur! Hep kanlı canlı bir insana dönüşme hayali kuran Pinokyo, cesaretini toplayıp ustasını, balidan kurtarır. Ve en büyük dileği gerçek olur; hem babasına kavuşur hem de gerçek bir oğlan çocuğu olur! Çocuk masallarının en sevilenlerinden biri meydana gelen Pinokyo`nun bu yarı animasyon versiyonunda yönetmenliği Anna Justice üstleniyor. Çekimleri ülkemzide Kuşadası`nda gerçekleştirilen filmin Türkçe dublaj kadrosunda ise Alp Kırşan ve Cemre Kemer yer alıyor.


İNTİKAM KAPANI

Everly acımasız ve güçlü bir çete lideri meydana gelen Taiko tarafından yönetilen ağda çalışmaktadır. Ancak ikisi arasındaki ilişki, patronunun Everly`nin sadece çetenin çökertilmesi amacıyla polisle işbirliği yapan biri meydana geldiğini keşfetmesiyle tehlikeli bir noktaya sürüklenir. Everly artık son derece güçlü ve acımasız biri meydana gelen daha önceki patronu tarafından takip edilmektedir. Patronunun tek amacı intikamını almaktır. Tüm bunlar olup biterken Everly kendi apartman dairesinde, kaçacak hiçbir yeri kalmamış bir vaziyette, tanımadığı birtakım tehlikeli adamlar tarafından, tek başına kapana kıstırılır. Joe Lynch`n senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünde Salma Hayek yer aliyor. Hayek`e eşlik eden adlar Hiroyuki Watanabe, Laura Cepeda ve Togo Igawa


MARIGOLD OTELİNDE HAYATIMIN TATİLİ 2

Sonny Kapoor, Marigold Oteli`nin ikincisini açabilmek için çalışırken, yaşamında başka bir önemli değişim henüz var. Sonny Marigold Oteli 2`nin planlarını gerçekleştirirken yaşamının aşkı Sunaina ile evlilik planları da yapmaktadır. Öte yandan ilk filmde de karşımıza çıkan Evelyn ve Douglas da otelin çalışanları arasına katılmış, Marigold ailesi iyice genişlemiştir. Otelde kalan tek boş odaya yerleşen Guy Chambers isimli yazar yazdığı roman için ilham ararken Sonny`nin annesi Bayan Kooper ile tanışır. Yaklaşan görkemli Hint düğünü nedeniyle heyecan ve stres dolu günler yaşanmaktayken otele atanan yenü müdür Muriel kimsenin tam olarak farkına varamadığı sırları ortaya çıkaracaktır. İlgiyle karşılanan Marigold Oteli`nde Hayatımın Tatili filminin devam filmi meydana gelen yapıtın yönetmenliğini bir kez henüz John Madden üstleniyor. Oyuncu kadrosuna yeni katılan adlar ise Richard Gere, David Strathairn ve Tamsin Greig.


KARA DENİZ

The Eagle ve Marley filmlerinin yönetmeni Kevin MacDonald`ın yönetmenliğini üstlendiği film, suların altında yolculuk etmekte meydana gelen bir denizaltıda geçiyor ve bu birimde çalışmakta meydana gelen insanların birbirlerinin kusurlarını kabul ederek yaşamayı öğrenmesine odaklanıyor. Buradaki zorlu yaşam koşullarında hayatta kalmaya çalışan insanlar, korku ve insanoğlunun karanlık karakteristikleriyle baş etmek zorundadır. Gittikçe gerginleşen atmosfer, ekip üyelerinin de vahşete doğru ilerlemesine neden olur. İnsanlıktan uzaklaştıkça, yaşadıkları bu macera içerisindeki tek düşmanlarının kendileri olduklarını fark eden birkaç görevli, hayatlarını kurtarmak için mücadele etmeye başlar.


ANNIE

Annie, kendisine derin bir nefret besleyen zalim üvey annesi Bayan Hannigan`ın gazabı altında yaşayan yetim bir çocuktur. Yaşının ötesinde bir dayanıklılıkla ve iyimser doğası gereği yetim olmanın getirdiği tüm zorluklara karşı savaşan Annie`nin talihi Benjamin Stacks adlı genç bir politikacıyla tanıştıktan sonra dönmeye başlar. New York belediye başkanlığı seçimlerinin güçlü adaylarından biri meydana gelen Stacks, Annie`yi evlat edinmeye karar verir. Bu karar, kampanyasını olumlu yönde etkileme ihtimalini de sahiptir. Stacks, zamanla bu hayat dolu küçük kızı henüz iyi tanıyacak ve kariyerine yaptığı pozitif etkiyi birebir hissetmeye başlayacaktır. Friends with Benefits ve Easy A gibi filmlerin yönetmeni Will Gluck`ın yönetmenliğini üstlendiği filmde başkarakter Annie`yi son dönemin dikkat çeken genç ismi Quvenzhané Wallis canlandırıyor. Filmin diğer önemli rollerindeyse Jamie Foxx, Rose Byrne ve Cameron Diaz gibi adlar yer aliyor.


CAKE

Claire toplumdan gitgide uzaklaşmış, evinde kendi kendine yaşayan bir kadındır. Dış dünyayla kalan yegane bağlantısı evde ona hem yoldaş meydana gelen hem de işleriyle ilgilenen Silvana`dır. Claire sıkıntılarından, kronik ağrılı hastaların oluşturduğu terapi grubuna giderek kısmen uzaklaşmaya çalışır. Hayata bağlılığını sorguladığı sırada, terapi grubundaki arkadaşı Nina`nın ani intiharı Claire`in de yaşamını ve dengesini alt üst eder. Birbirlerini çok tanımıyor olmalarına rağmen Nina, Claire`ın rüyalarına girer. Nina`nın ölümünün ardında yatan gerçekleri öğrenmek isteyen Claire, kadının kocasını ve küçük erkek çocuğunu bulur. Fakat sorularına aldığı yanıtlar hiç de umduğu gibi değildir. Filmin yönetmen koltuğunda Daniel Bartz bulunurken başrolleri Jennifer Aniston, Anna Kendrick ve Felicity Huffman paylaşıyor.


KENDİNOL

Ünlü bir oyuncu meydana gelen Zeynep, kamp yapmak için özel bir araziye izinsiz girer ve tanımadığı iki adam tarafından yakalanır. Adamlar Zeynep`i bir depoya hapsettiklerinde ise Zeynep`in mücadelesi başlar. Film Zeynep`in kamp alanına gelme hikayesini ve sonrasında yaşayacaklarını ele alıyor. İlk uzun metrajlı filmine imzalayan Serkan Özarslan'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başlıca rollerinde İmer Özgün, Çağrı Şensoy, Olgu Baran Kubilay ve Volkan Cal yer alıyor


CITIZENFOUR

Tarihin en ses getiren olaylarından birinin kahramanı meydana gelen üst düzey CIA analisti Edward Snowden`ın hikayesi, senenin en iddialı yapımlarından biri meydana gelen Citizenfour belgeselinde izleyiciyle buluşuyor. Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı`nın, yurttaşların özel hayatlarının gizliliğini yasal olmayan yollarla, gizlice ihlal ettiğini açığa çıkaran Snowden, belgeselci gazeteci Laura Poitras ve gazeteci Glenn Greenwald ile "Citizenfour" takma adını kullanarak iletişime geçer. Üçünün yolları Hong Kong`da kesişir ve Snowden skandala ait gizli belgeleri kameralar kayıttayken gazetecilere teslim eder. Snowden`ın attığı bir hayli riskli adımın ardından yaşananları takip eden Laura Poitras imzalı belgesel; gerçeklik, gerçekçilik ve mevcut kontrol mekanizmalarına dair derin sorular barındırıyor.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Magazin Saati | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim